Výsledkem pravidelného užívání Pleťového hnojiva je celkově krásnější, svěží a rozzářená pokožka.4

Vlasový kořínek

Pokožka je největším orgánem lidského těla a plní 3 základní funkce – ochrannou (chrání organizmus před mechanickým poškozením, škodlivinami, bakteriemi, UV zářením atd.), termoregulační (prostřednictvím prokrvování pokožky a tvorby potu) a nervovou (přenáší informaci o teplotě, povrchu, vibracích atp.).

Naše pokožka se skládá ze 3 základních částí

  • pokožky (epidermis, nejsvrchnější části pokožky tvořící 5 vrstvami buněk keratinocitů, která plní především ochrannou funkci a pomáhá vázat vlhkost v pokožce)
  • dermis (škáry, což je silná a pružná vrstva, kterou tvoří především kolagen a elastin, a kromě mazových či potních žláz a smyslových senzorů se v ní nacházejí také vlasové kořínky)
  • subcutis (podkoží, tvořené převážně z tukových buněk, kolagenu a cév).

STÁRNUTÍ POKOŽKY

je přirozeným procesem, na kterém se podílejí 2 typy vlivů – fyziologické související s věkem, které se plně rozvíjí po 20. roku života a postupně akcelerují, a zevní stárnutí, jež ovlivňuje primárně UV záření, kouření či vnější znečistění. Zcela stárnutí pleti zastavit nelze, můžeme však napomoci tomu, aby byl daný proces o něco pomalejší.

Pleť

Jak zpomalit stárnutí pleti?

  • ­Chraňte pleť před UV zářením (používejte přípravky s ochranným faktorem, vyhněte se soláriím)
  • ­Nekuřte (nikotin urychluje stárnutí buněk a způsobuje jejich dehydrataci, špulení rtů při kouření navíc urychluje vznik vrásek)
  • Dostatečně pijte (alespoň 2 litry denně a ideálně čistou vodu)
  • ­Pečlivě odličujte a ošetřujte (buďte důslední v odstraňování make-upu i nečistot a nezapomeňte na následnou péči, která pleť hydratuje a vyživí – základem péče by měl být minimálně kvalitní pleťový krém)
  • ­Dbejte na zdravou a vyváženou stravu (nezatěžujte pleť nadbytečným příjmem cukrů, nasycených tuků či průmyslově zpracovaných potravin, dbejte na dostatečný příjem vitaminů i minerálů, které můžete doplnit i vhodnými výživovými doplňky)